Upíři

11. září 2012 v 19:46 | heptagram |  Upíři
V současné době hit.

V novodobé literatuře získali upíři novou imig krásní muži, chlapci, dívky a ženy se zvláštníma schopnostma skvělou povahou a "malou stinou stránkou." :-) Mnoho mladých lidí tomuto trendu propadlo a prohlašují se za upíry přejou si být upíry a žít dokonalý život navěky. Dovolím si vás zbavit iluzí v současné době upíři prakticky neexistují ve fyzické rovině a pokud ano určitě se tím nebudou chlubit. V minulosti si myslím že to bylo reálné nějakého toho upíra potkat lidé v tyto a mnohé jiné bytosti věřili a tak ty světy byli mnohem blíže než dnes.

Ve staré literatuře byli upíři popisováni jako nevzhledný, bledý stvoření s klasicky zašpičatělými zuby někdy se popisovali se zoomorfními prvky. Ženy upírky vynikali krásou-bledá pleť, černé vlasy, rudé rty.

Nesnášeli slunce, nebyli vidět v zrcadle atd. Těžko soudit, co jsou fakta, a co trendy minulé literatury, které se staly fakty. Každopádně jejich jediná schopnost bylo měnit podobu na zvíře, ale i o tom jsou dohady, vynikali vyšší inteligencí než měl, má člověk a byli prakticky nezničitelní běžnými prostředky. Zabíralo useknutí hlavy, zabití svěcenou zbraní, probodnutí serde tisovým nebo dubovým kůlem, svazovali se jim ruce lipovým lýkem, na rakev se dávala snítka plané růže aby z ní nemohli, Hroby se zavalovali balvany


Nemyslim, že by nocovali v rakvi spíš v temných koutech . Nový upír mohl vzniknout po kousnutí upírem nebo se v upíra proměnil člověk, jež skonal násilnou smrtí, spáchal sebevraždu. Praktikoval černou magii atd... zkrátka skonal nepřirozeně.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 carodejka-laonet carodejka-laonet | 12. září 2012 v 17:52 | Reagovat

Pěkný článek. Já se o upíry hodně zajímám. Podle mě, upíři existovali. Jenže to nebyli ty bestie a krvelačné příšery, jak nám nutí horory a filmy. Podle mě upíři sice pili krev, ale pili ji z obřadních důvodů. Lidská krev mohla být z živého člověka. Možná ji někdo z kultu obětoval nebo si ji vzali z nějaké mrtvoli. je také možné, že jendou za rok mohli zabít nějakého pocestného, tělo zakopat a krev použít na obřad. Při obřadu bud dělali kouzla, při níž ji pili, mazali se jí nebo kropili. Mohli použít i zvířecí, ale lidská mohla mít pro ně více magická a tajemná. Pokud jde o bledost a černá vlasy, ty nejsou neobvyklé. Mohli mít nedostatek pigmentu a černé vlasy má každá 5 dívka. Lidé se jich určitě báli (a nedivím se jim). Pokud to byl nějaký pohanský kult, kde obětovávali krev bohům a bohyním, tak je lidí mohli považovat za upíry ( protože pili krev) nebo čarodějnice (protože prováděli kouzla). V tu dobu asi ještě nebyla doba honů na čarodejnice, takže lidé považovali yto lidi za příšery. Pojmenovai si je na upíry a dali jim pověst chladnokrevných bestií, vraždící nevinné lidi kvůli krvi. K tomu kousání bych měla taky pár slov.  Možná někteří členové kultu měli an krku namalovaný jejich tečkový symbol. A lidi si začali myslet, že je někdo kousl a oni se stali upíry.

Jen chci říct, že je to můj názor a moc se omlouvám těm, které tento příspěvěk pobouří.

2 Sylwina Sylwina | E-mail | 12. září 2012 v 18:51 | Reagovat

Ahoj dík za pochvalu článku názor to je rozumný moc času nemam na práci na blogu, vypsala jsem pohled spíše křestancký ale v pohanckých kulturách se na ně tak nedívalo dokonce prý mohli uzavírat oficiálně svazky s lidmi hledam kus času abych to doplnila... :-D

3 carodejka-laonet carodejka-laonet | 14. září 2012 v 15:26 | Reagovat

[2]: Není zač. :)

4 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 18. září 2012 v 22:26 | Reagovat

Musím říct, že klasického upíra, tedy toho co saje krev, mění se v netopýra či jiné zvíře atd. atd. jsem zatím nepotkala, i když už jsem potkala plno mladých lidí, kteří o sobě tvrdí, že upíři jsou. Druhá věc je energetický nebo emocionální nebo citový upír, s tím už jsem měla tu čest se seznámit. Pokud jde o ty klasické upíry (tedy sající krev), tak si myslím, že to bylo úplně jinak. Myslím si, že to byli lidé, kteří se stranili zbytku společnosti. Ať už proto, že byli postižení nebo jinak nemocní (např. porfyrie) či deformovaní a nebo prostě byli něčím zvláštní. No a lidé z nich udělali to co se dnes dočteme v literatuře. Mimoch. podle testů, které občas nacházím na některých blozích, bych také musela být upír :o)))

5 Sylwina Sylwina | E-mail | Web | 19. září 2012 v 17:38 | Reagovat

O tom jestli fakt byli jsem taky přemejšlela spíš mi přijde reálná varianta jak si psala lidé nějak nemocní a pak lidská představivost, neznalost, strach ale kdo ví literatura počínaje drákulou končíc něčim jako upířími deníky mění představy. nevim kdy začal trend upíři ale jestli bylo povšimnuto imig se přizpůsobyla trendu upíři už nebyli jenom zlí a snesli i světlo byli krásní s malou stinou stránkou nespali v rakvi. Myslím že se sem tam moh oběvit pravý upír... těžko soudit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama