Zemští elementálové

9. srpna 2012 v 14:12 | heptagram |  Elementálové
Zemší elementálové jsou pevne spjatí se zemi zpravidla nemají schopnost lítat až na víly. Jsou pestrobarevní jako sama Země. Element země symbolizuje u lidí jejich fyzické tělo a smysly, opatrnost, vytrvalost. Přílišným upnutím na tento živel jdete do extrému postupně se zvás snanou praktičtí cynyci s malou představivostí. Živel země byl uctíván v mnoha kulturách v podobě bohů a bohyň úrody, země atp.

Artemis-řecká bohyně lovu a přírody
Baal-fénický bůh úrody
Geb- egypský bůh země
Aengus- keltský bůh úrody a plodnosti
Stromový duchové obývají stromy a jsou stromy, kterými jsou vázaní na jednom místě a jeho okolí. Popsat jdou jen ztěží je to bytost a strom v jednom. Nejvíc mou myšlenku vystihuje J. R. R. Tolkien ve své triologii Pán prstenů a tvůrci filmu se také netrefili daleko od skutečnosti- i když, že by se mi stěhoval les za domem jsem nepostřehla :-)


Elfové-Jsou považováni za první inteligentní bytosti na Zemi, jsou sliční s jemnými rysy jsou velcí asi jako jako člověk, zpravidla jsou dobrotivé pohavy. Ovládají magii živlů umí léčit jsou vzdělaní a zruční v mnoha řemeslech. Jejich zbraní je luk a šípy což je smrtící spojení s vlastností pohybovat se tiše. Nesnášejí se s trpaslíky a se skřety.


Trpaslíci-Jsou malí mužíkové okolo 1,5metru. Mohutné postavy a s plnovousem. Jsou mistři kovotepci i slévači. Troufám si říct že se v tomto umění vyrovnají elfům ba je i předčí. Žijí v horách kde schromaždují své poklady. Jsou najnůstkáři a pečlivě si střeží svůj rodný jazyk i zaklínadla.


Trollové-Tvorové mohutní 4-5 metrů. Jsou inteligentní lstivý a velmi silní pochází ze skandynávijské mytologie. Jejich kůže připomíná kámen a má i pár jeho vlastností. Trollové se straní slunce jeho paprsky je mění v kámen.


Víly-Jsou rozmanitá stvoření jejichž vzhled závisí na prostředí ve kterém žijí. Květinové víly jsou barevné a mají motýlí křídla víly žijící v korunách stromů už tolik pestrostí neoplívají. Jsou veselé rozpustilé povahy. Ovládají magii země umí měnit svou podobu.


Driády-Jsou krásné mladé dívky žijící ve stromech pochází z řecké mytologie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama