Magie a pomůcky

11. srpna 2012 v 23:11 | heptagram |  Magie
Mnoho pomůcek používaných při kouzlení je jako berličky v místech kam nejsme schopní zapojit představivost. Nejsem proti mnohdy pomůžou, ale doporučuju je po čase, kdy pochopíte, jak na to vynechávat a používat představy- nač se celou dobu belhat, když se můžete naučit chodit. Nahraďte je myšlenkami. Pomůcky budou mít takovou moc jakou jim dáte. Tu schopnost přisoudit nějakou moc věcem které jí mají malou nebo žádnou máme, protože v sobě máme kus boha, absolutna, univerza-říkejme tomu jak chcete. Je to jen o myšlenkch to krásně popisuje Prattchet v knize Soudné sestry neni to odborná literatura, ale krásně ukazuje na běžnou situaci, kdy chcete kouzlit najdete si návod, ale náhle zjistíte, že potřebné věci nemáte, popřípadě stojí moc peněz....

Jsou na oslavě u Oggové a potřebují zjistit pár informací všude je spousta lidí a tak se uchýlí do nepoužívané prádelny.
Bábi Zlopočasná zvážněla. Magráta ale řekla: "NO ale to tady přece nemůžeš! Potřebuješ kotel a taky magický meč. A osmiúhelník. A koření a spoustu dalších věcí."
Bábi a Stařenka si vyměnily pohled.
"Ona za to nemůže," řekla Bábi. "To všechny ty grimoškváry co si obstarala." Obrátila se k Magrátě.
"Tak poslyš, nic z toho právě nepotřebuješ!" ujistila ji. "Jediné, co potřebuješ, je hlavologie." Začala se rozhlížet po rozlehlé prádelně.
"Člověk prostě použije to, co má právě po ruce," vysvětlovala.
Z kouta vytáhla vybledlou poutnickou hůl ze dřeva železného dubu, kterou tam někdo odložila zamyšleně ji potěžkala v ruce.
"Vzýváme a vyvoláváme tě, za pomoci této -" Bábi se ani nezadrhla, "ostré a strašlivé hole z železného dřeva."
Po vodě v kotli se rozeběhly drobné vlnky.
"Pohleď, k tvé poctě teď rozprášíme -" vypravila ze sebe s povzdechem Magráta "- celý pytlík staré jedlé sody a výjimečně zatvrdlé mýdlové vločky. Vážně, Stařenko, já nevím, ale -"
"A já tě volám a svazuji s pomocí - vypelichaného rýžového kartáče magické síly a zpuchřelé valchy ochrany," dokončila Stařenka a zamávala jmenovanými předměty. Z valchy upadl váleček na ždímání prádla.
"Pravdomluvnost je sice moc pěkná věc," zašeptala zničeně Magráta, "ale jsou chvíle, kdy to nějak není to pravé."
"Poslyš, děvče," naklonila se k ní Bábi. "Démonům je lhostejná vnější podoba věcí. Důležité je, co si myslíš! Tak pokračujeme."
Magráta si pokusila představit, že vybledlý a vyčichlý kus mýdla na praní je tím nejvzácnějším kadidlem a vonnou esencí ze vzdáleného Klače. Stálo ji to nesmírné úsilí. Sami bohové vědí, jaký démon se může na takové Přivolání dostavit.
I Bábi byla poněkud nejistá. Ona sama se o démony nijak zvlášť nezajímala a celá ta záležitost se zaklínadly a obřadními nástroji zaváněla magií. To bylo laciné podbízení se věcem, které se pak cítily zbytečně důležité. Démoni by se měli prostě a jednoduše dostavit tehdy, když je někdo zavolá.

Příklad: potřebuju kolem sebe vytvořit kruh pochybuju že se vám bude chtít kreslit uhlem nebo křídou po podlaze. V hlavě ho kolem sebe utvořte.

Za pomůcky vám může posloužit cokoli. Kus provázku, knoflík... jednoduše něco co vám nahradí představu nebo vám s ní pomůže. Některé pomůcky je dobré mít a skoro nic nás nestojí jiné jsou spíš dekorace- užitečné jsou kniha stínů, mistka, hůlka, svíčky, byliny kameny... klidně si pořiďte všechno, ale mě to připadá jako vyhazování peněz. Jednejte instingtivně a pořiďte si, co budete skutečně používat.Myslim, ale, že jste se do tohoto článku neponořili kvůli výše zmíněným informacím...

Kniha stínů: Je vaše kniha do které si mág zapisuje svá kouzla, rituáli, poznatky a poznámky. Za knihu vám poslouží obyčejný sešit v tvrdých deskách. Osobně vám mohu doporučit véct si jí i v počítači. Ale až druhotně text by nebyl už zcela vaším výtvorem. Chyběla by mu energie rukopisu. V několika obchodech jsem viděla tyto knihy a to za nemalé částky. Nevim jestli to byli jen sešity většinou s nevkusně zdobenými deskami nebo knihy už se sepsanými kouzli a rituáli. Doporučuju si jí ozdobit podle svého a vlastnoručně ji vyrobit. Kniha by neměla být dostupná každému dichtivci, který vám jí chce skouknout. Doporučuju uschovat.
Oltář: Místo které může mít podobu stoličky, nočního stolku, větší krabice... podmínka je aby šlo uzavřít do kruhu. Na oltáři se budou konat rituály. Na něm budou ležet pomůcky, kameny, amulety... Patří živlu země
Hůlka: Sama o sobě kouzelná neni pouze soustřeďuje energii. Máme dva druhy jeden je na jedno použití ten druhý je na dýl. Hůlky se dělají z posvátného dřeva braného ze stromu, když nekvete a neplodí. A jsou to stromy: vrba, lístka, dub, jeřáb, hloh, bříza, jabloň... Hůlku si dle svého vkusu ozdopte symboly, krystaly je to na vás. Hůlku nemusíte mít jen jednu každé dřevo soustřeďuje jinou energii.
Athan: Nůs s dvojitým ostřím. Opatřete si nový. Protože bude jen Váš a vy ho budete používat je tedy přítěž, když na něm ulpí energie někoho cizího. Uchovávejte ho proto mimo dosah lidí. Velikost je na vás. Ale po zakoupení ho označte. Nebo ozdobte, aby byl jedinečný. Atham se používá k vyznačení rituálního kruhu, k invokaci, zasvěcení, probuzení, zapuzení značí oheň.
Poháry: Můžou být jakýkoliv uchovává se v nich víno nebo voda pohár na víno by neměl být z cínu nebo jeho slitin mosazi. Díky vínu se z něj uvolňují nebezpečné látky hrozí otrava.Kalich přísluší živlu voda. Navrhuju použít dvě skleničky ze silnějšího skla a opět si je označit a udělat svými.
Kadidelnice: vyrobena z nehořlavého materiálu vyrábí se také několik variant. Pokud s ní budete pohybovat pořiďte si z řetízkem. Patří ohni. K ní budete potřebvat železnou tyčku, lopatičku na prohrabování uhlíků a uhlí.
Miska: Z nehořlavého materiálu, slouží k pálení kuřidel, bylin, popsaných papírů s prozbami, pořiďte si dvě ať nemusíte během rituálu vše plácat dohromady a nebo odbíhat mýt nádobí vysypávat popel.
Svíčky: Používají se jen na osvětlení, navození atmosféry, ale až jako hlavní pomůcky kouzla. Významy jednotlivých barev vám vypíšu. Ale než se tak stane pracujte s bílou představuje čistotu, neutralitu, bohyni, vyšší vědomí, je neutrální a pokud si nejste jistí, kterou barvu použít nebo tu co potřebujete nemůžete sehnat jděte do bílý nic s ní nezkazíte. Jenom jí myšlenkami dejte úkol, kterej má splnit.
Kotlík: Představuje živel vodu, někdy se na dně zapalují svíčky, jindy se z vody v něm věští.
Oběti: Nebudou to žádné krvavé oběti zvířat nebo malých dětí. Pokud jste pracovali s živly obětujte nějakou drobnou sladkost... elementálové mají rádi sladký a třpytivý věci. Pokud jste se paktovali s démony tak to bude o něčem jiném... zjistěte si nebo domyslete, co mají rádi... nejčastěji budou žádat vaši energii.
Byliny a kameny: Se používají velmi často oboje zastupuje živel zemi. Obecně platí, že kamenů by nemělo být více než třináct a pravidelně by se měli čistit. U bylin, pokud jich máte větší množství uchovávejte je v suchu a ve tmě. Dobrou kombinací svůj rituál hodně posílíte.
Meč: Není nutný slouží k udílení rozkazů zřítka k obraně...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama