Kouzelné vlastnosti kamenů

30. srpna 2012 v 13:15 | heptagram |  Amulety a talismany
Kameny nekupujte v zastavárně, lpí na nich smutek a stres bývalého majitele. Kameny zakoupené v obchodě energeticky vyčistěte... nechte je ve vodě... nemusím říkat, že na ně šahalo spoustu lidí a ty kameny do sebe nasávaly negace a sejímali negace prostoru, ve kterém pobývaly.


Kameny se hodí jako součást talismanů a amuletů, a však musí se čistit jinak, až dosáhnou maximální negace co poberou začnou jí vyzařovat. A to zpravidla do situací v kterých předtím pomáhaly. Pokud cítíte, že kámen už svůj úkol splnil zakopejte ho nebo vhoďte do tekoucí vody. Ale poděkujte mu a zemi za služby, které vám prokázal.
Průběžně budu seznam obohacovat pište do komentářů jestli vás napadne nějaký kámen. Obecně platí, že kámen bude mít takové vlastnosti jaké mu přisoudíte jen na některé má větší vlohy než na jiné


Achát- Měsíční kámen dodává sílu, má přinášet štěstí a dlouhý život, probouzet okultiytické nadání.
Ametist- Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Je kamenem pravé, ryzí lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí.
Citrín- teplo, bezpečí, slunce
Diamant- moudrost, duchovní cesta
Fluorit-rozvíjí ducha
Granát- představuje vášeň, lásku, oheň a jeho vlastnosti destrukci, aby se mohlo zrodit něco nového.
Chalcedon- Nebo také kámen řečníků nám pomáhá překonat trému a strach z mluvení. Dokáže odrazit psychické útoky, přináší sílu a moudrost. Chalcedon celkově uklidňuje naši mysl, pocity, přepjaté nervy a rozrušení. Tiší beznaděj, posiluje víru v lepší zítřek, učí nás žít lehce a přirozeně. Chalcedon se očišťuje ve vlažné vodě a nabíjí se na Slunci kde se nechává delší dobu.
Křiš´tál- univerzální kámen, čistota, světloho, jasnozřivost, pomáhá mírnit nevypočitatelný obsidián a je toho ještě mnoho, ale jen z toho nejlepšího...
Magnetit- trpělivost
Opál- je brán jako nešťastný kámen v indii se nato dívaj, ale naopak, že je kámen šťastných. Podobnou vizitku má i onyx, sardonyx neboli sarder. Je proto na vás jestli dáte na svůj insting nebo pověst.
Obsidián- stabilita moc, síla, vločkový obsidián zabraňuje útokům astrálních bytostí a útokům do snění, ale stejně jako onix tahá víc než kterýkoliv kámen negace do sebe. Je rozporuplný na jednu stranu dodává víru ve své schopnosti a chrání na tu druhou dokáže přivodit deprese. Dokáže probudit obrovskou sílu, ale jen těžko ovladatelnou. Také pomáhá špatným lidem se zlými úmysly. Doporučuju ho nosit s křišťálem ten jeho účinky lehce potlačí nebo s diamantem, ale to si normální člověk dovolit nemůže.
Onix- na jednu stranu vyniká tím že pohlcuje neganivní energii na tu druhou, že jí uchovává, proto by neměl být dlouho nošený a měl by se často čistit. Nebo vůbec nenosit
Pyrit- Nebo také zlato hlupáků, kočičí zlato přináší peníze doporučuju nosit v peněžence, nemá se nosit na holém těle. Dobýjí se přes křišťál na nepřímém slunci.
Růženín- kámen lásky, zamilovanosti, pomáhá i s ostatními věcmi na téma láska
Safír- Je kámen duševního pokoje, probouzí laskavost, dobrotivost, soucit. Chrání senzitivní lidi a přináší jim do života přátele a odpuzuje lidi se zlými ůmysli. Jako amulet se hodí pouze modrá odrůda. A ani tu nemůže nosit každý.
Smaragt-soulad, přátelství otevřenost
Topaz-zklidňuje mysl a propůjčuje dar výřečnosti a logického myšlení
Tyrkys- Silně ochrannný kámen, jež chrání před psychickými útoky, černou magiií pokud změní barvu jsem varováni, že nás čeká něco nepříjemného. Tyrkys nenosíme trvale na těle a dobýjíme ho položením na půdu na nepřímé slunce.
Tygří oko- tvůrčí schopnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama